0
نفر دوست دارند به این شهر سفر کنند.
جمعیت مجازی : 4

جمعیت شهری : 291960

معرفی شهر ملارد با لهجه

معرفی شهر ملارد

دهي جزئ بخش شهريار شهرستان تهران در 6 کيلومتري باختر عليشاه عوض .هوايش معتدل . داراي 5970 تن سکنه از قنات و رود کرج مشروب ميشود .

مَلارد يکي از شهرستانهاي  استان تهران  است. شهرستان ملارد از شمال با فرديس و از جنوب با دهستان جوقين از بخش‌هاي مرکزي شهرستان شهريار و از مشرق به شهريار و از مغرب با دهستان بي بي سکينه هم‌جوار است. امروزه ملارد و سرآسياب و مارليک مجموعا  از بخشهاي مهم اين شهرستان ميباشند.بنابر سرشماري مرکز آمار ايران، جمعيت بخش ملارد در سال ???? برابر با 291960 نفر بوده است
از آثار باستاني ملارد مي‌توان به تخت رستم اشاره کرد.آثار قديمي ديگر در اين شهر تخت کيکاووس و بقعه امامزاده ابراهيم است .
تخت رستم، کوه مخروطي شکلي از جنس آندزيت و سنگهاي آتشفشاني است به ارتفاع ???? متر که بلندترين کوه در جنوب غربي شهرستان شهريار محسوب مي‌شود و در دامنه و نوک قله اين کوه آثار معماري به صورت تختگاه وجود دارد که با استفاده از مصالحي نظير سنگ و ملات گچ سنتي ساخته شده است. اثر باستاني تخت رستم که يکي از آتشکده‌هاي مهم منطقه شهريار استان تهران در دوران ساساني بوده است؛ در دهستان جوقين و در حدود ?? کيلومتري غرب شهريار؛ در کنار روستاي قجر تخت رستم واقع است.
بنا بر تحقيق آنوبانيني در اين آتشکده، آتش در حجره‌هاي وسط محوطه مدور سنگي روشن بوده است که در شب از حدود صدو پنجاه کيلومتري در معرض ديد قرار داشته است. در قسمت پائين کوه يک سکو و يک بناي کوچک وجود دارد. اين بناي کوچک که در ?? متري سکو قرار دارد و تقريباً سالم مانده است سقف کوتاهي دارد؛ فاصله راس گنبد آن تا سطح زمين ??? سانتيمتر بوده و داراي دو مدخل با طاق هايي به سبک معماريهاي پيش از اسلام است. اين کوه محل بازي فيلم مردان آنجلس بوده است.
اين اثر ارزشمند در دوره ساساني ساخته شده و در سال ???? در فهرست آثار ملي قرار گرفته است

رادیو شهر ملارد

رای و نظر

نظر شما درباره کشور مجازی ایران و استفاده از آن چیست؟
ثبت
کنگره شهدای یزد
تبلیغ
وحید ظفریوحید ظفری
احمد قیاسیاحمد قیاسی
عرفان عسگریعرفان عسگری
زینب استادباقریزینب استادباقری

اوقات شرعی ملارد

  • اذان صبح : 05:30
  • طلوع آفتاب : 06:59
  • اذان ظهر : 11:56
  • اذان عصر : 14:34
  • غروب آفتاب : 16:53
  • اذان مغرب : 17:13
  • اذان عشاء : 18:03

آب و هوا ملارد

نظرات

هنوز نظری نوشته نشده است. شما اولین نظر را بنویسید.