سلام به شما
به کشور مجازی ایران خوش آمدید
لطفا راهنمای سایت را کامل بخوانید. اگر پاسخ سوال خود را نیافتید، آن را با مدیریت سایت در میان بگذارید و یا از طریق رایانامه admin@vci.ir آن را برای ما ارسال کنید تا در اولین فرصت به شما جواب داده شود.
 

• توضیح کلی
اینجا کشور مجازی ایران است، یک جامعه و اجتماع که مطابق با فرهنگ ایرانی راه اندازی شده است، شهرهای ایران هر کدام در این جا برای خود یک جامعه محلی دارند و جمع آنها می شود کشور مجازی ایران، یک شبکه به پاکی و زیبایی ایران
در اینجا هر کسی که ثبت نام کند و قوانین را بپذیرد به عنوان یک شهروند شروع به فعالیت می کند، یک صفحه کاربری دارد و با نوشتن مطالب مختلف و انتشار پست های مناسب برای بالا بردن فهم و فرهنگ جامعه پیرامون خود قدم بر می دارد و قلم می زند.
می تواند شهر خود را معرفی کند، مطالب مرتبط با تخصص خود را در شبکه های موضوعی کشور مجازی ایران منتشر کند و یا با همشهریان خود دوست شود، با هم کلاسی ها یا هم کاران و یا آشنایان خود ارتباط بگیرد و با خانواده خود در یک فضای خوب مطالب و تجربیات خود را به اشتراک بگذارد.
کشور مجازی ایران توسط یک عده دانشجو و طلبه اداره می شود و به هیچ ارگانی وابسته نیست و محتویات سایت توسط شهروندان مجازی ایجاد و کنترل میشود.

• راهنمای فعالیت در کشور مجازی ایران
 

راهنمای ثبت نام
شما برای اینکه بتوانید از همه امکانات کشور مجازی ایران استفاده کنید باید ثبت نام کنید. برای این کار در هر قسمت از کشور مجازی ایران باشید می توانید کلید ثبت نام را زده و با انتخاب نوع کاربری (حقیقی یا حقوقی) و وارد کردن نام کاربری، شماره تلفن همراه و رایانامه(ایمیل) خود و تایید قوانین مرحله اول ثبت نام خود را انجام دهید.
توجه داشته باشید که حقیقی برای افراد و حقوقی برای مراکز می باشد، همچنین متوجه باشید که نام کاربری شما همان آدرس صفحه اختصاصی شما خواهد بود. (به این شکل vci.ir/nameshoma) پس حتما یک نام مناسب برای خود انتخاب کنید.
برای تکمیل ثبت نام باید کد پنج رقمی که به تلفن همراه شما ارسال می شود را وارد کنید به همین دلیل شماره تلفن را صحیح وارد کنید.
لطفا جهت دریافت مطالب، اخبار و پیام هایی که از طرف کشور مجازی ایران ارسال می شود یک رایانامه (ایمیل) صحیح وارد نمایید تا بتوانید به موقع از پیام های ما مطلع شوید.
پیشنهاد می شود اگر رایانامه را نیافتید قسمت هرزنامه (spam) را نیز بررسی نمایید.

راهنمای ورود
برای ورود باید نام کاربری و رمز عبور خود را وارد کنید و آن را تایید کنید.
بعد از وارد شدن در قسمت نوار بالای سایت کلید ثبت نام و ورود حذف شده و به جای آن عکس کاربری شما، نشانه اعلان ها و نشانه پیام ها نمایش داده می شود. 
توجه :
در صورتی که رمز عبور خود را فراموش کرده اید می توانید با زدن بر روی فراموشی کلمه عبور و رفتن به صفحه مرتبط، رایانامه یا شماره تلفن همراه خود را وارد کنید و با مراجعه به رایانامه خود و زدن بر روی آدرس ارسال شده از طرف کشور مجازی ایران برای تغییر رمز عبور خود اقدام کنید.
                                                       
نشانه های کاربری
بعد از وارد شدن همانطور که گفته شد سه نشانه در نوار بالای صفحه نمایش داده می شود که برای رفتن به صفحه کاربری، تنظیمات صفحه کاربری، خروج و دیدن اعلان ها از آنها استفاده می کنید. 
صفحه کاربری
در قسمت رویدادها تمام پست هایی که کاربران دیگر برای همه ارسال می کنند و در شبکه های مورد علاقه شما انتشار می دهند را می توانید مشاهده کنید.
در میز کار تمام مطالب منتشر شده از طرف شما نمایش داده می شود.
در قسمت درباره، مشخصات شما برای کسانی که شما اجازه داده اید قابل دیدن است.
کسانی را که به عنوان دوست، خانواده، همکار، همکلاسی و آشنا انتخاب کرده اید را در قسمت خودی ها می بینید.
در قسمت آموزش ها شما آموزش هایی را که در آنها شرکت کرده اید می بینید و اگر سطح استاد برای شما تعریف شده باشد، آموزشهای تولیدی و همچنین مدیریت ایجاد دوره آموزشی را مشاهده می کنید.
فعالیت ها همان موضوع بندی پست های ارسالی از طرف شما می باشد.                                                       

ارسال پست
برای ارسال پست و مطلب شما می توانید در هر کجای کشور مجازی ایران هستید با زدن بر روی نشانه قلم این کار را انجام دهید.

  


صفحه ارسال پست
بعد از زدن بر روی نشانه ارسال پست صفحه ارسال پست در وسط صفحه باز شده و شما می توانید مطلب خود را در آن نوشته و ارسال کنید.
در بالای صفحه ارسال مطلب انواع مختلف مطلب قابل انتخاب می باشد و شما می توانید برای این که یک بایگانی بهتری از مطالب خود داشته باشید از آن استفاده کنید به این شکل که اگر مطلب نوشتاری دارید از قسمت مطلب، اگر عکسی را می خواهید منتشر کنید از قسمت عکس و همینطور تا آخر با توجه به نوع مطلب خود قسمت مربوطه را انتخاب نمایید.
در زیر قسمت توضیح دو نشانه می بینید که از آنها برای ارسال آدرس اینترنتی و اضافه کردن فایل به مطلب استفاده می شود.
شما در قسمت گیرندگان گروه گیرنده و بیننده مطلب و پست خود را انتخاب و یا مطلب را برای خودتان بایگانی می کنید.
در قسمت شبکه ها شما می توانید برای دیده شدن بیشتر مطلب و پست خود شبکه یا شبکه هایی(حد اکثر سه شبکه) را انتخاب نمایید. روشن است که اگر مطلب خود را مثلا برای دوستان خود ارسال کرده و شبکه علم و آموزش را انتخاب کنید فقط دوستان شما آن مطلب را در هنگام مراجعه به شبکه علم و آموزش می بینند و دیگران نمی توانند آنها را مشاهده کنند.

 
                                                       
معرفی کشور مجازی ایران
همانطور که در عکس می بینید شما می توانید برای آشنایی با کشور مجازی ایران، اهداف آن، ارتباط با ما و قوانین و غیره از اولین نشانه در نوار بالای صفحه استفاده نمایید.

 
                                                       
شبکه های موضوعی
کشور مجازی ایران از دوازده شبکه موضوعی تشکیل شده است، شما می توانید به وسیله دومین  نشانه از سمت راست در نوار بالای صفحه لیست شبکه ها را دیده و با زدن روی عکس شبکه مورد نظر به آن شبکه بروید.

 
                                                       
دسته بندی بر اساس نوع پست
به وسیله نشانه ای که در کنار نشانه شبکه ها قرار دارد شما می توانید به دسته بندی موضوعی بر اساس نوع پست های ارسالی توسط شهروندان دسترسی داشته باشید. مثلا اگر می خواهید فقط عکس های ارسال شده را ببینید می توانید با زدن بر روی عکس به صفحه ای بروید که فقط عکس های ارسال شده توسط شهروندان را ببینید البته در آنجا می توانید بر اساس نوع شبکه نیز عکس ها را ببینید.